Polish Journal of Agronomy (PJA) jest recenzowanym czasopismem naukowym, obejmującym tematykę szeroko rozumianej produkcji roślinnej i rolniczych zagadnień środowiskowych. Publikowane są w nim recenzowane oryginalne prace naukowe, artykuły przeglądowe i komunikaty naukowe z zakresu:
– agrotechniki (uprawa, nawożenie, ochrona roślin, hodowla, mechanizacja);
– nauk przyrodniczych związanych z rolnictwem (mikrobiologia, gleboznawstwo, biochemia, fizjologia roślin, genetyka, ekologia/ochrona środowiska);
– ekonomiki produkcji roślinnej;
– zarządzania rolniczą przestrzenią produkcyjną.

Celem PJA jest upowszechnianie osiągnięć nauki poprzez publikację wyników prac naukowych prowadzonych w instytutach badawczych, na uczelniach, w ośrodkach doradztwa rolniczego i innych instytucjach związanych z rolnictwem. Obecnie, w ramach promocji czasopisma, autorzy nie ponoszą żadnych kosztów związanych z publikacją artykułów w PJA. Dodatkowym ułatwieniem jest maksymalne uproszczenie przygotowania manuskryptów pod względem technicznym. Wszystkie artykuły opublikowane w PJA są udostępniane czytelnikom bez ograniczeń, na licencji CC BY-SA.

 

Źródła prac, cykl wydawniczy, 
Polish Journal of Agronomy, utworzony w 2009 roku, jest kontynuacją Pamiętnika Puławskiego, wydawanego od 1961 roku. Czasopismo jest otwarte dla wszystkich autorów, również zagranicznych.
W latach 2010–2022 Polish Journal of Agronomy był kwartalnikiem. Obecnie czasopismo przechodzi na ciągły system publikowania artykułów w wersji elektronicznej, od razu po ich ostatecznej akceptacji (tzw. open volume). 

Języki publikacji

Artykuły w PJA są publikowane w języku angielskim. Artykuły, których co najmniej jeden autor jest Polakiem, zawierają dodatkowo tytuł, abstrakt i słowa kluczowe w języku polskim (od 2023 r.).
W wyjątkowych przypadkach, np. na potrzeby rozliczeń projektowych, w PJA mogą być, oprócz pełnej wersji angielskiej, publikowane całe artykuły w języku polskim. Taka opcja wymaga wcześniejszej zgody redakcji.

ISSN 2081-2787

DOI prefix 10.26114

Wydawca:

Instytut Uprawy Nawożenia i Gleboznawstwa – Państwowy Instytut Badawczy w Puławach, ul. Czartoryskich 8, 24-100 Puławy, POLSKA

Wskaźniki

Index Copernicus Value (ICV) w 2020 r. – 100,00
punkty MEiN w wykazie z 2023 r. – 40

Bazy literaturowe indeksujące PJA:
EBSCO
AGRIS
Chemical Abstracts service
AGRO
SIGŻ
Index Copernicus
bazy PBN
Biblioteka Nauki
Academica

Konkurs

Nagroda za najlepsze publikacje w Polish Journal of Agronomy – regulamin (pdf)

POPRZEDNIA STRONA INTERNETOWA

Nr 52 (2023): Polish Journal of Agronomy 52

Wyświetl wszystkie wydania